Congres: Schermen en grenzen
Locatie:
Van der Valk Hotel Veenendaal, Bastion, Veenendaal, Nederland
De online wereld en sociale media bieden kinderen en jongeren met een verstandelijke beperking, leerproblemen of ASS unieke kansen voor contact, creativiteit en ontwikkeling. Tegelijkertijd lopen zij grotere risico’s met betrekking tot online oplichting, misstanden en misleiding.
Tijdens dit congres in delen vooraanstaande experts hun kennis en concrete tools om jongeren met een extra ondersteuningsbehoefte effectief te begeleiden. Je krijgt inzicht in actuele risico’s, praktische methodieken en inspirerende praktijkvoorbeelden. Zo ga je naar huis met direct toepasbare adviezen om jongeren sterker en veiliger online te maken.
Doelgroep: Professionals die werken met kinderen en jongeren in de (jeugd)zorg en het onderwijs met een extra ondersteuningsbehoefte, zoals kinderen en jongeren met een (L)VB, ASS of zich in een andere kwetsbare positie bevinden waar een extra ondersteuningsbehoefte is.
Programma
Tijdens het dagvullende programma komen meerdere sprekers aan bod en worden diverse deel- en verdiepingssessies gehouden, waaronder:
- Evelyn Verburgh: De online leefwereld van kinderen en jongeren
- Jiska Peper over het brein, neurodiversiteit en mentale gezondheid van jeugd
- Diverse deel- en verdiepingssessies:
- Online en seksualiteit – Christel en Jeroen van Fabriek69
- Omgaan met online risico’s vanuit het denkkader emotionele ontwikkeling – Pieter Frederix
Meer informatie, waaronder kaartverkoop en het volledige programma zijn te vinden op de webpagina van het congres via deze link.
Praktische Informatie
Het congres vindt plaats op donderdag 6 maart 2026 van 9:30 tot 16:30 bij Van der Valk Hotel Veenendaal. De kosten bedragen € 399,- (ex btw).
