Congres Schermen en grenzen 2027
Locatie:
Van der Valk Hotel Veenendaal, Bastion, Veenendaal, Nederland
De online wereld en sociale media bieden kinderen en jongeren met een verstandelijke beperking, leerproblemen of ASS (autismespectrumstoornis) kansen voor contact, creativiteit en ontwikkeling. Tegelijkertijd lopen zij een groter risico om online oplichting en misleiding mee te maken. Hoe kun je deze doelgroep effectief online begeleiden? Die vraag staat centraal tijdens het Schermen en grenzen congres van Fabriek69, Mediajungle en de Hogeschool Leiden op 4 maart 2027.
Tijdens het congres delen experts hun kennis en praktische handvatten om jongeren met extra ondersteuningsbehoefte te begeleiden. Deelnemers krijgen inzicht in actuele risico’s, praktische methodieken en inspirerende praktijkvoorbeelden. Aan het einde van de dag heb je direct toepasbare handvatten meegekregen om jongeren sterker en veiliger online te maken.
Programma
- De ochtend wordt gevuld met drie keynotes, namelijk:
- ‘Tussen vrijheid en bescherming’ door Monica de Visser-Bink
- ‘Kwetsbaar offline? dan ook online’ door Jacqueline Kleijer
- ‘Offlimits: Eerste Hulp bij Online Ongelukken’ door Robbert Hoving
- In de middag splitsen de deelnemers op in verschillende deelsessies. Volg bijvoorbeeld de sessie ‘Wat te doen, wat te laten bij digitale seksuele grensoverschrijding’ door Fabriek69 of ‘Game- en schermverslaving bij jongeren en kinderen met ASS’ door Gamechangers. Kijk voor alle opties naar het volledige programma
Praktische informatie
Het congres vindt plaats op 4 maart 2027 van 9.30 tot 16.30 uur in het Van der Valk Hotel Veenendaal. De deelnameprijs is €399,-. Meer informatie of alvast een plek reserveren? Dat kan via deze website.
