Lerarendag van de Digitale Geletterdheid
Locatie:
Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid, Media Parkboulevard, Hilversum, Nederland
Wil je meer weten over het vormgeven van digitale geletterdheid op school (en wil je alvast voorlopen op de uitgebreide kerndoel-implementatie van digitale geletterdheid in het onderwijs tussen 2027-2032)? Kom dan naar de allereerste Lerarendag digitale geletterdheid op 26 maart. Een inspirerende dag waarop wetenschappelijke inzichten en praktijkervaringen samenkomen.
De dag is bedoeld voor leraren in het primair en voortgezet onderwijs die samen met collega’s digitale geletterdheid vormgeven in het curriculum van hun school. Specifiek gericht op voorlopers en collega’s die samenwerken aan de implementatie. Je kan rekenen op een gevarieerd programma met wetenschaps- en praktijkcolleges, verdiepende sessies en bruikbare voorbeelden van scholen. Laat je inspireren door toonaangevende sprekers zoals Felienne Hermans, Anneke Smits, Esther Rozendaal en Alexander Smit. Zij delen de nieuwste wetenschappelijke inzichten over programmeren, mediawijsheid en kritisch digitaal denken – en vertalen die direct naar de onderwijspraktijk.
Programma
Het programma duurt van 09.30 tot 16.30 uur
De dag is gericht op het versterken van de rol van leraren bij het vormgeven van digitale geletterdheid op school. De insteek is praktisch. Dat betekent dat we ons vooral bezighouden met toepassing in de klas. Ook lerarenopleidingen en onderzoekers nemen deel aan de dag.
Praktische Informatie
De lerarendag digitale geletterdheid vindt plaats op donderdag 26 maart van 9:30 tot 16:30 in Beeld & Geluid, Media Parkboulevard 1 te Hilversum. De kosten bedragen €75,- p.p. of €180 voor een bundel van 3 kaartjes. Aanmelden kan op de website van Expertisepunt Digitale Geletterdheid.
