Sessie ‘Online intimidatie & bedreigingen’ op het Nederlands Journalistiek Festival
Locatie:
Bagijnenstraat 9, Deventer, Nederland
Intimidate, bedreigingen en haatcampagnes richting journalisten, factcheckers, onderzoekers en mediaprofessionals lijkt steeds normaler te worden. BENEDMO organiseert daarom tijdens het Nederlands Journalistiek Festival op vrijdag 12 september een sessie over dit onderwerp.
Het goed functioneren van onze democratie en rechtstaat wordt duidelijk ondermijnd wanneer journalisten en wetenschappers hun werk niet meer kunnen doen door bedreigingen, intimidatie en haatcampagnes. Professionals die werken met gevoelige thema’s als klimaat, discriminatie of politiek moeten het regelmatig ontgelden met ernstige bedreigingen.
In sommige gevallen leidt dit zelfs tot zelfcensuur. Beide situaties zijn funest voor onze democratie en rechtstaat. Maar wat kun je hier als professional, werkgever of mediaorganisatie nou echt aan doen? BENEDMO heeft er een programma over:
Programma
- Een presentatie van Bellingcat-onderzoeker Foeke Postma over ervaringen met online bedreigingen en de brede context van digitale aanvallen
- Interactieve ronde tafelgesprekken in kleinere groepen
- Een reflectie panel met o.a. mediapsycholoog Kaz de Jong en Foeke Postma
- Ruimte om kennis, ervaringen en aanbevelingen uit te wisselen
Praktische informatie
De sessie vindt plaats tijdens het Nederlands Journalistiek Festival op vrijdag 12 september, tussen 14.20 tot 15.30 uur. Inloop vanaf 14.00 uur in de Spiegelzaal van het Burgerweeshuis, Deventer. Toegang is gratis. Om deel te nemen kun je je aanmelden via de website.
