Symposium | Digitaal burgerschap & de digitale transitie
Locatie:
Hulsmaatstraat 35, 7523 WB Enschede, Nederland
Wat betekent het om burger te zijn in een wereld die steeds digitaler wordt? Hoe beweeg je jezelf bewust, kritisch en creatief in een wereld waarin technologie razendsnel verandert? Tijdens het MFT Symposium duiken we in het thema burgerschap en de digitale transitie.
De digitale wereld is de nieuwe realiteit: het is de context waarin we werken, leren, creëren en samenleven. Nieuwe technologieën beïnvloeden hoe we communiceren, besluiten nemen en ons tot elkaar verhouden. Dat vraagt om wendbaarheid, het ontwikkelen van de benodigde vaardigheden én om verbeeldingskracht.
Tetem ziet het als hun rol om mensen te helpen zich te verhouden tot deze snelle technologische en maatschappelijke veranderingen. Ze bieden ruimte voor kritische reflectie en helpen mensen om handelingsbekwaam te worden en blijven. Samen met verschillende partners brengen zij tijdens dit symposium perspectieven bij elkaar en verkennen ze wat digitaal burgerschap vandaag en morgen kan betekenen.
Programma
- Lezing door een inspirerende spreker
- Panelgesprek over digitaal burgerschap en de digitale transitie
- interactieve workshop
- verkenning van het Maker Festival Twente
- Gratis toegang tot het Luminarium van Architects of Air
Praktische Informatie
Het inhoudelijke programma vindt plaats op 7 mei van van 11:00 tot 14:30 (lunch inbegrepen). Daarna is er tot 17:00 de mogelijkheid om het Maker Festival Twente te ontdekken en verder in gesprek te gaan. Locatie AKI ArtEZ, Hulsmaatstraat 35 te Enschede. Tickets en meer informatie zijn te vinden via de website van Tetem.
